images/niak3.png

تاریخچه نیاک

 

 شرکت کشت و صنعت نیاک با سرمایه گذاری حدود 200 نفر از مدیران صاحب نام و متخصص کشور در زمینه های داروسازی، پزشکی، صنایع غذایی، علوم کشاوزی و اقتصاد در سال 1364 به منظور پژوهش در زمینه گیاهان دارویی و تولید و فرآوری داروهای طبیعی و سلامت محورتأسیس گردید. بدین منظور در سال 1367 زمینی به مساحت 50 هکتار در منطقه شمال گرگان خریداری و پس از تسطیح و زهکشی زمین و حفر دو حلقه چاه عمیق و بدنبال آن اخذ مجوزهای لازم از وزارت خانه های جهاد کشاورزی، صنایع و بهداشت، کارخانه داروسازی احداث و در بهمن ماه 1373 به بهره برداری رسید و بدنبال آن، واحد تحقیق و توسعه در سال 1376 پروانه فعالیت خود را از وزارت صنایع اخذ نموده و شروع بکار کرد.

 

از مهمترین اهداف مدیران شرکت از بدو تأسیس، سرمایه گذاری و پژوهش در تولید داروها و فرآورده های طبیعی در درمان بمنظور ارتقای کیفیت سلامت جامعه بوده است و لذا در طول بیست سال گذشته در چندین نوبت طرحهای توسعه به منظور افزایش کیفیت داروهای تولیدی انجام پذیرفته است. امروزه داروسازی نیاک علاوه بر تولید بیش از 50 قلم داروهای طبیعی در اشکال متنوع قرص، کپسول، پودر، شربت، محلول، کرم و پماد در بازار دارویی حضور داشته و مفتخر است که کلیه عصاره ها (اعم از مایع و خشک) و اسانس های مورد نیاز خود را نیز در واحدهای مجهز و استاندارد فرآوری و عصاره گیری تهیه و تولید می نماید.

 

در سال 1394 بدنبال بازرسیها و ممیزی های صورت گرفته داروهای تولیدی شرکت بعنوان محصولات دانش بنیان پذیرفته شده و شرکت از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان شرکت دانش بنیان مورد تائید قرار گرفت.

 

در سال 1396 شرکت موفق به اخذ استاندارد ایزو9001 (سیستم مدیریت کیفیت)، ایزو 14001(سیستم مدیریتی محیط زیست)، ایزو OHSAS 18001 (سیستم ایمنی و بهداشت شغلی)،ایزو 10002(رضایتمندی مشتری) و گواهی5S (گواهی نظام آراستگی محیط کار) از شرکت  TUV INTER CERT آلمان شد.

 

از مهمترین نقاط قوت و ویژگی های منحصر بفرد این مجموعه، تلاش مستمر در سرمایه گذاری روی نیروی انسانی متخصص و مجرب می باشد. بطوریکه هم اکنون 30 درصد پرسنل دارای مدارک دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی مرتبط با سیاستهای علمی تخصصی داروسازی نیاک بوده که عمدتا در واحد تحقیق و توسعه و کنترل کیفی مشغول بکارند. در سالهای اخیر بخش تحقیق و توسعه، علاوه بر تلاش در جهت بهبود مستمر و ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و تهیه و تدوین استانداردسازی و معتبرسازی روشهای جدید استخراج و آنالیز کیفی و کمی گیاهان و فرآورده های تولید شده، بیش از 20 مقاله و پایان نامه را با همکاری دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور به انجام رسانده است. هم اکنون برای نخستین بار در کشورتوانسته ایم خط تولید پایلوت جلبکهای اسپیرولینا و کلورلا با گرید دارویی و خوراکی را با دانش فنی صد در صد بومی راه اندازی نماییم. همچنین با همکاری اساتید مجرب دانشگاهی در نگارش پروژه های علمی، هم اینک در تلاش برای تهیه داروی مؤثر ضدسرطان گوارش گیاهی از گیاهان بومی کشور هستیم که نتایج آن بتدریج منتشر خواهد گردید.

 

داروسازی نیاک در نظر دارد تا پس از اخذ مجوز توسعه، کارخانه شماره 2 را مطابق آخرین استانداردهای GMP روز دنیا احداث نموده تا علاوه بر افزایش توان تولید خطوط موجود، اقدام به راه اندازی واحد پرورش و تولید جلبک و خط تولید فرآورده های آرایشی و بهداشتی با منشاء کاملا گیاهی نماید، تا علاوه بر پیشبرد رسالت خود در راستای تلاش بمنظور ارتقای سلامت جامعه بتواند در بازارهای جهانی نیز حضور پر رنگ تری داشته باشد.

 3 1 1

 

 

18 1

  • Gmp
  • Iso
  • Photo